#11. Michal Postránecký: Postavit mrakodrap v USA byl můj sen

10. září 2020

Michal Postránecký je český architekt a urbanista. Realizoval mnoho projektů v Česku i v USA, kde postavil projekt, který stál přes miliardu dolarů a má 52 podlaží. Michal se orientuje na „smart city“ a „eco friendly“ projekty a je spoluautorem publikace Města budoucnosti.  

Proč se mu nelíbí označení „smart city“? Co vedlo k Michalovu rozhodnutí se odstěhovat do USA? Co vytváří potřebu, aby vznikala tzv. města budoucnosti a čím se budou odlišovat od dnešních měst? A v jakém smyslu vnímá u měst Michal pojem resilience? 

Při setkání s Michalem Postráneckým víte od první chvíle, že jste ve společnosti výjimečné osobnosti. Zkušenosti, moudrost, lidskost, pokora, zodpovědnost – to a mnohé další cítíte. Upřímně mohu říci, že bych si přála, aby více takových osobností mělo vliv a příležitosti ovlivňovat a vytvářet prostředí pro nás všechny.

Michal POSTRÁNECKÝ je český architekt a urbanista v současné době žijící na Floridě. „Postranecky – Urbanism, Architecture & Design Group“ je v US reprezentovaná společností Gulf Coast Green Development a v ČR je aktivně zastoupena architektonickým ateliérem GEN61. Portfolio arch. Postráneckého obsahuje práce v České republice i v USA, kde žije a působí od roku 2000. Byl hlavním designerem Planet Hollywood Westgate v Las Vegas, 52 podlažního hotelu a timeshare. Je autorem dalších projektů, jako je například Vegas Tower, Kings Court Resort Lanaii (Hawaii), Lake Havasu Apartment Resort, či koncept experimentální rehabilitační kliniky s prvky chytré robotiky a tele-robotiky pro Nadaci Regi Base. Orientuje se na urbanisticko-architektonické eco-friendly a „smart“ projekty, regeneraci stávajících osídlení a navrhování nových městských struktur za pomoci chytrých technologií a užití vizuálně augmentovaného digitálního informačního prostředí. Je vedoucím Centra Města Budoucnosti v rámci Oddělení inteligentních systému, CIIRC ČVUT. Zde buduje virtuální testbed pro města současnosti i budoucnosti. Ve spolupráci se apolečností Operátor ICT se rovněž podílel na přípravě Virtuálního Modelu Prahy. Je zakladatelem SynopCity.com, globální platformy orientované na sdílení informací, znalostí a zkušeností, se zaměřením na koncept Smart Cities a dalších propojených konceptů, jako je IoT, Společnost 4.0 a podobně. Je autorem řady odborných článků na témata smart cities a příbuzné problematiky. Společně s profesorem Svítkem a kolektivem dalších kolegů je autorem knihy Města Budoucnosti. V Praze založil a vede architektonické studio GEN61.

Všechny kontakty na MP najdete na webové stránce www.postranecky.com

Blog a podcast
e-mailem

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace a novinky.

Úspěšně jsme vás přidali do seznamu odběratelů