#19. Kamila Šimůnková Petrovská: V partnerství je třeba vracet se k tomu počátečnímu důvodu, proč jsme vlastně spolu

4. listopadu 2020

Kamila Šimůnková Petrovská je autorka knihy a projektu Třetí rodič, který se zabývá problematikou partnerských vztahů, nově vzniklých rodin a nevlastních dětí. Jak a proč vznikl projekt Třetí rodič? Co znamená pojem „bonusové děti“? Co by měli mít rodiče neustále na paměti? A jak to udělat, aby v rodině vše fungovalo?  

Mgr. Kamila Šimůnková Petrovská je iniciátorka, autorka a kreativní ředitelka platformy Třetí rodič. Své dlouholeté zkušenosti ze vzdělávání, koučování a aplikované psychologie uplatňuje přivedení seminářů, individuálním poradenství pro nevlastní rodiče. K založení projektu ji však nepřivedlo vzdělání a psychologická teorie, ale vlastní zkušenost při vstupu do nového vztahu s partnerem s dětmi z předchozího vztahu. Ocitla se „ve vzduchoprázdnu“ a netušila c ve vztahu k novým dětem „může, nemůže, co se očekává a co je zapovězeno“. Vědomí nové role, pocit zodpovědnosti a snaha „udělat vše správně“ ke všem zúčastněným ji dovedlo k hledání zdrojů, která lidem v podobné situaci mohou pomoci. Zdrojů na zásadní, časté a citlivé téma bylo pomálu a tak bylo nasnadě založení projektu Třetí rodič.

Kniha Třetí rodič je kniha o tom, jak být šťastný s partnerem či partnerkou a jejich dětmi z předchozího vztahu. Knihu koupíte v knihkupectví nebo webové stránce tretirodic.cz

Podívejte se na:
www.tretirodic.cz

Blog a podcast
e-mailem

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace a novinky.

Úspěšně jsme vás přidali do seznamu odběratelů