#27. Martin Černohorský: Poušť odkrývá skutečný charakter

20. ledna 2021

Martin spolu se svou ženou Terezou vede firmu Soul adventure. Kromě jiných programů připravují unikátní pouť na Saharu, která slouží k ujasnění životní vize (osobní i pracovní) tzv. visionquest. Jejich práce mimo jiné vychází z práce světově uznávaného psychologa Billa Plotkina. Hlavním tématem v jeho práci je duše ve spojení s moudrostí přírody a zvířat. Obecně známý pojen visionquest tak přejmenovali na soulquest  – vizi, která vychází z napojení na vlastní duši.

Ústředními motivy Martinovi práce jsou také témata obyčejnosti a svobody. Hledání štěstí a naplnění v obyčejnosti každodenního života, která je na dosah nám všem a je odpovědí na otázku, proč jsou v chudých zemích lidé často šťastní a naopak.

Téma svobody se pak prolíná celým Martinovým životem. Začal jako vrcholový sportovec, pokračoval jako spoluzakladatel a vrcholový manažer mimořádně úspěšné společnosti Etnetera. Ta se proslavila svým průkopnických přístupem ke konceptu tzv. „svobody v práci“, který je založen na principech osobní svobody a zodpovědnosti, stejně jako vysoké míry důvěry. Stávající přístup k práci a ke klientům tak nebyl hotový po několika školeních, naopak vychází z cizelování Martinova charakteru zkušenostmi, tázáním a poctivou vnitřní prací.

Sám dnes říká:
“ Býval jsem vrcholovým sportovcem a top manažerem. Spolumajitelem a umožňovačem svobodné firmy. Věřil jsem, že mohu změnit svět. Vždy, když jsem si už myslel, že něco vím, bylo to nejvíc egoistické období mého života. Dnes se učím své zranitelnosti, slabosti, nevědomosti. Jsem otcem 5 dětí a hledám v podkrkonoší, jak se stát součástí života a jak a co mohu tvořit v souladu s ním. Zjišťuji, že péče o malé dítě je pro mě náročnější než všechny předešlé “mužské” výkony. Učím se a nevím. Jediné, co vím je, že právě z nevědění lze zkoumat a objevovat všechna zákoutí, údolí i vrcholy života. V pokoře a s odvahou. S odhodláním i láskou.“

Podívejte se na:
www.souladventure.cz/

Blog a podcast
e-mailem

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace a novinky.

Úspěšně jsme vás přidali do seznamu odběratelů