#29. Šárka Morávková: Závislí lidé jsou ve velké většině nespokojení sami se sebou.

3. února 2021

Šárka Morávková úspěšně prošla alkoholickou léčebnou. A již 19 let úspěšně abstinuje. V této epizodě se podělila o svou cestu. Sdílí svou zkušenost jako varování pro ostatní. Cesta do závislosti může být těžce rozpoznatelná, lehká a rychlá. Cesta ze závislosti naopak dlouhá a těžká. Přijetí vlastní nedokonalosti a vlastního stínu je podmínkou nejen pro pokojný život, ale také pro otevřenost, kterou Šárka projevuje. Právě tato skutečnost může být ze Šárčina vyprávění dalším velkým ponaučením a inspirací. Neboť každý z nás si nese temné stránky, ke kterým se otáčí zády. A právě jejich plná akceptace a integrace do života je cestou ke spokojenému životu.

Co pro Šárku znamená osobní svoboda? Kdy u sebe Šárka rozpoznala problémy s alkoholem? Jaká je charakteristika závislého člověka? Co může spustit závislost na alkoholu? Proč jsou ženy náchylnější na závislost na alkoholu? Jak probíhalo léčení?

Šárka svou cestu zvládla. Našla milujícího a podporujícího partnera. Procestovala celý svět. Založila dokonce cestovní kancelář Alias tour se specializací na cesty po světových velkoměstech na míru. Tu aktuálně, téměř po roce vytrvalého boje s covidem-19 a v podstatě zavřenými hranicemi posílá do likvidace. Kam ji život v následujících letech zavede ukáže čas. V jedné věci ji ale věřím. Tu novou cestu si užije naplno a bez alkoholu. Je to silná a svobodná duše.

Blog a podcast
e-mailem

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace a novinky.

Úspěšně jsme vás přidali do seznamu odběratelů