#31. Lilia Khousnoutdinová: Ženy na sebe kladou moc velké nároky, v práci i rodině.

17. února 2021

Lilia Khousnoutdinova je designérka, dula, cestovatelka a publicistka, která se dlouhodobě věnuje ženské, partnerské a reprodukční tematice. Pochází z tatarské rodiny, z otcovy strany má také ruské předky. Vyrůstala v Česku, ve Francii, ve Velké Británii a v USA. Je spoluautorkou několika knih a kolekce šperků. Co pro Liliu znamená být ženou? Jak se liší působení žen od toho mužského? Je životní a sexuální energie to samé? 

Lilia Khousnoutdinová je historička, dula, cestovatelka a publicistka, která se dlouhodobě věnuje ženské, partnerské a reprodukční tematice. Přestože je široké veřejnosti známá zejména jako partnerka Karla Janečka nebo jako kněžka, ve skutečnosti je jedná o jednu z nejzajímavějších žen, které jsem dosud poznala. Je vzdělaná, vnímavá, charismatická a otevřená. Pochází z tatarské rodiny, z otcovy strany má také ruské předky. Vyrůstala v Česku, ve Francii, ve Velké Británii a v USA. Je spoluautorkou několika knih a kolekce šperků. Zaměřuje se na kulturu Bhútánu, kam organizuje výpravy a vypomáhá s několika projekty v rozvojovém a charitativním sektoru. Je členkou správní rady Nadace Šťastné Česko] a v roce 2016 iniciovala vznik Spolku přátel Bhútánu v České republice.

Vystudovala politologii a moderní historii na Oxfordské univerzitě. Později absolvovala magisterský obor Gender, Globalisation & Development (gender, globalizace a rozvoj) na London School of Economics and Political Sciences, se zaměřením na programy Sexual and Reproductive Health (sexuální a reprodukční zdraví). Přednášela v rámci projektů TEDx Prague Women, Ženy Ženám, Inspired Women, Světový týden respektu k porodu a pro Českou asociaci dul. Je spoluzakladatelkou prvního výcviku ceremonialistek v ČR, a zaměřuje se na rozvíjení ženského potenciálu, archetypy ve slovanské mytologii a výuku novodobých rituálů a ceremonií. Jako certifikovaná instruktorka SUNDOOR provází firewalking, glasswalking a další přechodové rituály.

Je autorkou nebo spoluautorkou několik knih. Navrhla vlastí kolekci oděvů inspirovaných Bhútánem nebo svoji kolekci šperků. To je jen část z jejích aktivit.

Jedno je jisté. Tato žena stojí za pozornost. Jsem si jistá, že vás překvapí.

Podívejte se na:
www.lilia.cz

Blog a podcast
e-mailem

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace a novinky.

Úspěšně jsme vás přidali do seznamu odběratelů