#36. Milan Schirlo: Nikdo z nás není úplně optimálně zdravý, čínská medicína se to snaží vyrovnat

24. března 2021

„Mudrcové neléčili ty, kteří už onemocněli, ale léčili ty, kteří ještě neonemocněli. Nesnažili se uvádět do pořádku to, co bylo v nepořádku, ale snažili se, aby k nepořádku vůbec nedošlo. Léčit chorobu poté, co nastane, je jako začít kopat studnu, když dostanete žízeň, nebo jako začít vyrábět zbraně, když se ocitnete uprostřed bitvy. Není to už také příliš pozdě?“  Vnitřní kniha Žlutého císaře, polovina 3. tisíciletí př. n. l.

Milan Schirlo má více než 20 let zkušeností s čínskou medicínou jako praktik i lektor. V roce 2010 založil úspěšnou firmu Mycomedica, která vyrábí vitální houby vysoké kvality.

Čínská medicína zde existuje už více jak 4 tisíce let. To je dost dlouhá doba na to, aby prokázala své schopnosti léčit nejrůznější zdravotní problémy. Můžeme ji nazývat i celostní medicínou, protože se dívá na člověka jako na celek, kde vše souvisí se vším. Milan Schirlo patří k nejznámějším odborníkům na tradiční čínskou medicínu u nás. Kromě své vlastní praxe se věnuje přes 20 let a dnes vyučuje další terapeuty nebo přednáší odborníkům na mezinárodní úrovni. Sám se stále vzdělává po celém světě. Jak sám říká, člověk se musí učit celý život.

V roce 2010 založil společnost MycoMedica, která vyrábí vitální houby. I přes skutečnost, že největším producentem vitálních hub, zůstala rodinnou firmou. Zakládá si na jejich čistotě a kvalitě, která u podobných produktů není samozřejmostí. Produkty Mycomedica jsou certifikovány v laboratoři v Německu.

Více informací najdete na:
www.milanschirlo.cz
www.mycomedica.cz

Blog a podcast
e-mailem

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace a novinky.

Úspěšně jsme vás přidali do seznamu odběratelů