#37. Vojtěch Urban: Zdraví není vším, ale bez zdraví je všechno ničím

31. března 2021

Vojtěch Urban se ve svých 26 letech stal Mužem roku 2019. Je to kouč životního stylu a osobní trenér. Celé dětství hrál hokej a vášeň pro pohyb a zdraví nakonec zvítězila. Co muže motivuje k tomu, aby se přihlásil do soutěže Muž roku? Proč měl Vojta nezdravý přístup ke svému tělu? Jak zjistil, že je neplodný? Jak tuto situaci prožíval a jak ji vnímá teď? Proč se dnes lidé tak ničí?

Vojta Urban mě oslovil sám od sebe, zda bych neměla chuť sdílet téma životního stylu a neplodnosti. Cítil skutečnost, kdy se v tak mladém věku prošel naprostým šokem, když mu lékaři řekli že je neplodný. Rozhodl se nevzdal se a postavit se k situaci čelem. Začal na sobě pracoval po psychické i fyzické stránce. Navštívil psychologa a začal pracovat na tom, proč na sebe vyvíjí enormní tlak a má potřebu dosahovat dokonalosti. Po fyzické stránce zvolnil, snížil množství fyzické zátěže, upravil stravu, snaží se vrátit to života pohodu a harmonii. Co umí, předává dál. Razí dnes přístup celostního přístupu a spolu se svými kolegy vede klienty ve své praxi trenéra a celostního kouče k tomu samému.

Setkání s Vojtou bylo příjemnou zkušenosti. Jedná se o velmi otevřeného, vzdělaného muže, který se nebojí přiznat pravdu sobě ani ostatním, přijmout zodpovědnost a s poctivostí v srdci se vydat na cestu. Jsem přesvědčena, že právě jeho povaha byla tím, co okouzlilo porotu v soutěži Muž roku, kde jak sám říká – rozhodně nepatřil mezi favority.

www.urbanlife.cz

Blog a podcast
e-mailem

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace a novinky.

Úspěšně jsme vás přidali do seznamu odběratelů