#38. Jitka Ševčíková: Vyrovnávání s traumatem trvá minimálně rok

7. dubna 2021

Jitka Ševčíková je lektorka, koučka a mentorka, která se zaměřuje na práci se stresem, emoční inteligenci a vyrovnávání se se smrtí. Inspiruje lidi k tomu, aby každé jejich rozhodnutí obsahovalo pocit radosti nebo úlevy.

Jak se Jitka dostala k tomu, co momentálně dělá? Jak smrt jejího nejstaršího syna ovlivnila její život? Jak se naučila ovládat své emoce? Proč neumíme komunikovat své potřeby? O čem je projekt V pohodě? Jak se k němu můžete dostat? 

K profesi lektora, mentora a kouče přivedla Jitku Ševčíkovou osobní práce s emocemi a stresem. Začala před více než patnácti lety, kdy Jitku život zavedl do situací, které tehdy neuměla řešit. Tragické úmrtí nejstaršího syna, ztráta zaměstnání, začátky podnikání, spolupráce s hercem Jaroslavem Duškem a emočně náročné filantropické projekty ji přiměly věnovat se podrobněji technikám prevence stresu. Učila se zvládání emocí, emoční inteligenci, účinnému rozpoznávání manipulace a umění kontramanipulačních technik, ale také neverbální komunikaci a rétorice. Mentoruje lektory, vysokoškolské pedagogy, manažery, politiky i studenty, lidi na životních křižovatkách. Ukazuje jim, jak využívat energii, kterou nám emoce přinášejí. Učí lidi cítit se dobře na jejich cestě, a to i v méně příjemných podmínkách. Jak sama říká, inspiruje lidi k tomu, aby každé jejich rozhodnutí přinášelo pocit radosti nebo úlevy.

Jitka je spoluautorka knihy „S láskou i rozumem, Využijte emoční inteligenci ve výchově“. Kniha připomene, že rodičovství je krásná životní zkušenost, ale jen málokdo je na něj připraven. Dovolí vám zažít pocit sdílení i vysvětlí, že omylů se dopouští každý z nás. Na jejích stránkách najdete reálné zkušenosti, radosti i omyly a mýty, se kterými jsme se tři spoluautorky na své rodičovské cestě setkávaly, a k tomu také obohacující informacemi z moderních výzkumů i stále aktuálních principů respektujícího přístupu k dítěti, rodičovství a životu vůbec.

Jitka je zakladatelkou projektu Hladina Alfa, který má přispět ke KOMPLEXNÍMU POJETÍ ZMĚNY. Projekt Hladinaalfa.cz vzniká jako platforma, na které kromě zakladatelky Jitky Ševčíkové najdete ty nejlepší odborníky z řad koučů, mentorů, lektorů, ale také lékařů, trenérů, odborníků na etiketu nebo nutričních terapeutů u nás. Protože emoce, emoční inteligence nebo mozek a zákonitosti jeho fungování mají vliv na všechny sféry našich životů: soukromých i profesních. A je vhodné pracovat na změnách komplexně.

www.jitkasevcikova.cz
www.hladinaalfa.cz

Blog a podcast
e-mailem

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace a novinky.

Úspěšně jsme vás přidali do seznamu odběratelů