#42. Eva Toulová: Poutnictví vám pomůže být jen sám se sebou

5. května 2021

Eva Toulová je česká režisérka, scenáristka, spisovatelka, výtvarnice a ilustrátorka, režisérka celovečerních filmů Šťastná, Camino na kolečkách, Jak se moří revizoři a Casting na lásku. Dnes si budeme povídat hlavně o jejím posledním projektu Pěšky bez hranic.

Proč si Eva vybrala poutnictví jako téma jejího posledního filmu? Jaký je rozdíl mezi poutí a rodinným výletem? V čem jsou lepší sdílené poutě? Proč je teď poutnictví tak oblíbené? Čím si na pouti můžete projít?

Česká režisérka, spisovatelka, herečka a výtvarnice narozena 3. 2. 1990 ve Znojmě. Věnuje se převáženě filmové režii. Po vystudování hrané režie na FAMU pod vedením Věry Chytilové debutovala v roce 2014 celovečerním filmem Šťastná /www.filmstastna.cz/, následovaly další celovečerní filmy, které režírovala jako Casting na lásku, Camino na kolečkovách a další. Ve své tvorbě se zaměřuje především na silné ženské hrdinky v hlavních rolích. Mimo film se zajímá o literaturu a výtvarné umění, účastnila se několika výtvarných výstav, 2007 vytvořila největší obraz kreslený pastelkami v ČR (zapsán v knize českých rekordů), ilustrovala knihu Století neklidu, napsala knihu Vanitas, Sedmero vran, Šťastná a Alenka v údivu, publikovala v almanachu Stoupající hvězdy a Smyslná česká poezie. V roce 2016 pomohla vzniknout charitativnímu projektu Galerie NaVíc zaměřujícího se na podporu nadace Naše dítě. Kromě filmové tvorby se věnuje i reklamním a televizním projektům.

OCENĚNÍ

2020 – ADIFF – Best Female Director / Pěšky bez hranic

2018 – 1.místo – nejlepší dokument – Planet Film Festival v Barceloně / Camino na kolečkách

2018 – 1.místo – nejlepší dokument – Five Continents International Film Festival Venezuela / Camino na kolečkách

2018 – akreditace Fecine Film Festival Mexico / Camino na kolečkách

2018 – akreditace LIFF Film Festival Libanon / Camino na kolečkách

Více informací o úspěšném dokumentu Pěšky bez hranice a trailer k dokumentu naleznete na   https://www.putujmebezhranic.cz/pesky-bez-hranic/

Pokud vás zaujalo poutnictví a rádi byste se přidali k poutníkům vyrážejícím na poutě po ČR, přidat se můžete na  https://www.putujmebezhranic.cz/

www.evatoulova.cz

Blog a podcast
e-mailem

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace a novinky.

Úspěšně jsme vás přidali do seznamu odběratelů