#43. Kamila Němečková: Nenáboženská spiritualita

18. května 2021

Kamila Němečková je kulturoložka a právnička. Zaměřuje se na interdisciplinární studium spirituality v kontextu současné globální krize. Ve svých přednáškách představuje spiritualitu jako důležitou dimenzi lidské psychiky a zároveň v evolučním pojetí jako proces evoluce vyšších etap vědomí, který je součástí kulturní evoluce lidstva.

Je Covid-19 jen biologický virus nebo za ním můžeme hledat něco hlubšího? Jak se změnila společnost za posledních pár let? Točí se dnešní věda správným směrem? Jak se slučuje věda a spiritualita? Nahradí virtuální realita tu klasickou?

Mgr. et Mgr. Kamila Němečková Ph.D. je česká kulturoložka a právnička.
Po ukončení Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze a před následným studiem na Katedře teorie kultury (kulturologie) pobývala 8 let v zahraničí – ve Francii, Švýcarsku a v Číně. Zaměřuje se na interdisciplinární studium spirituality v kontextu současné globální krize. Přednášet na téma spirituality začala na Katedře teorie kultury (dnes reorganizována na Ústav etnologie), kde v letech 2007–13 vedla výběrové předměty „Spiritualita a kultura“ a „Spiritualita v kontextu současné vědy“. Ve svých přednáškách představuje spiritualitu jako důležitou dimenzi lidské psychiky a zároveň v evolučním pojetí jako proces evoluce vyšších etap vědomí, který je součástí kulturní evoluce lidstva. Pozornost věnuje zejména novým teoriím poznání plynoucím z objevů v přírodních vědách. Dlouhodobě se také zabývá individuačním procesem a snovou symbolikou a poradenstvím v oblasti spirituality.

Blog a podcast
e-mailem

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace a novinky.

Úspěšně jsme vás přidali do seznamu odběratelů