#44. Šárka Simonidesová: Tělo je továrna, co pracuje bez přestávky

1. června 2021

Šárka Simonidesová patří mezi první certifikované lektorky hormonální jógové terapie v České republice. Sestava cviků, které učí, si hraje s lidským tělem – ať už fyzicky, emočně, tak i energeticky.

Co vlastně je hormonální jóga a k čemu slouží? Jak se tato terapie liší od klasické jógy? Mohou na hormonální jógu docházet i muži? Co Simonidesovou vedlo k tomu, že s hormonální jógovou terapií začala? Jak často by měl člověk cvičit? Jak důležitá je správná dechová technika? 

Šárka je jednou z mála certifikovaných lektorek Hormonální jógy pro muže, ženy i diabetiky. 
Byla přímou studentkou brazilské psycholožky Dinah Rodrigues, která HJT vymyslela, a která jako jediná na světě může certifikát vydávat. 

V ČR byla jednou z prvních lektorek oprávněná sestavu předávat a vyučovat pro všechny skupiny. Sestavu hormonální jógy zná od roku 2009, tedy už 12 let.

Každý měsíc její kurzy navštíví minimálně 120 účastnic a v tuto chvíli semináře navštívilo více než 7 000 klientek a klientů.

Zkušeností a znalostí posbírala za svoji desetiletou praxi HJT opravdu nespočet. Na svých seminářích předává a vyučuje sestavu HJT tak, aby se s vámi podělila o vše, co umí, a co nejen jejímu životu dává smysl. Její semináře můžete navštívit po celé ČR. Mě osobně nadchla Šárky nepřehlédnutelná energie, pozitivní náboj, ale i skutečnost, že pro klientky sestavila vlastní, vynikající a přehledné materiály tak, aby se po kurzech mohly vracet zpět k učivu.

Józe jako takové se Šárka věnuje přes 15 let. Je nejen lektorkou hormonální jógy, ale i akreditovanou učitelkou jógy, jin jógy a lektorkou školy pánevního dna. Dříve byla instruktorkou fitness, osobní trenérkou, ale i trenérkou kulturistiky, masérkou a instruktorkou bossu rehab, core aj. Zkušenosti z anatomie a fyziologie, které načerpala z předchozí praxe, velmi dobře využívá při práci se svými klienty a klientkami.  

Na vyžádání vede i soukromé semináře tvoření mandal, jichž je též akreditovanou lektorkou, s radostí sobě vlastní se věnuje designu jógových studií. 

Blog a podcast
e-mailem

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace a novinky.

Úspěšně jsme vás přidali do seznamu odběratelů