Touha po dítěti je jedním z motorů ve většině vztahů. Mnoha radosti, ale i neštěstí, když se otěhotnění nedaří. Na téma plodnost hovořila dula a lektorka symptotermální metody Barbora Luna Chvátalová.
Proč má Chvátalová ve svém jméně slůvko Luna? Je symptotermální metoda, jíž je Chvátalová lektorkou, i pro muže, nebo jen pro ženy? A na jakém principu metoda funguje a o čem je? Jaký je rozdíl mezi sekretem a výtokem? Jak na těhotenství v pozdějším věku?
Než jsem se seznámila s Barborou Lunou, dlouhá léta jsem o ní poslouchala jako o „Barunce“ od její maminky, Kláry Červové, ke které jsem dlouhá léta chodila na akupunkturu a terapie tradiční čínské medicíny (Podcast s Klárou na Redlinu naleznete také a je skvělý). Za ta léta jsem nějak nepostřehla, že Barunka vyrostla. Z ničeho nic se vdávala, byla těhotná, pomáhala s výcvikem budoucích kněžek, se Klárou pořádala ženské, dívčí a nově i mateřské kruhy a já si řekla, že je čas se na ní pořádně podívat. Z mnoha aktivit zaměřených na kultivaci, přijetí a posílení ženství, kterými se Bára zabývá mě nejvíce oslovila symptotermální metoda pro ženy. Nikdy dříve jsem o ní neslyšela. Než jsme se setkaly osobně, dotkla se mě odvážná a krásná fotografie z poporodní atmosféry, kterou se Bára nebála sdílet. Bára porodila doma, obklopená milujícími. Na posteli ležela Bára, její muž, který měl na hrudi mimiko. To ještě připojené k placentě. Láska, důvěra, intimita, porod jako silný, krásný a sbližující zážitek. Tolik žen v dnešní době trápí nenaplněná touha po dítěti. Často navíc nemají dobrou znalost svého těla a jeho ženského fungování. A přitom některé cesty mohou být jednodušší, přirozenější a krásnější než se na první pohled zdá. Pokud miminko teprve plánujete, tento podcast vřele doporučuji.