#69. Eva Césarová: Psychedelický speciál 3: Bufo, Iboga a Peyotl

17. května 2022

Psychedelika mají nesmírný potenciál pro osobní rozvoj a poznání sebe sama za účelem zvýšení kvality života stejně jako léčení traumat, závislostí, depresí. Proto posloucháte první díl tří dílného speciálu věnovanému tématu psychelik a adiktoložkou Evou Césarovou.
Třetí díl je zaměřený na nejsilnější psychedelikum Bufo Alvarius, při jehož užití vědomí opouští tělo, africkou Ibogu s mimořádným potenciálem pro léčbu závislostí a mexické kaktusy. 

Eva Césarová začala svou psychedelickou dráhu netradičně. Během bakalářského a magisterského studia Marketingových komunikací a Filmové produkce ji provázely bujaré večírky, kdy okusila nočního života po všech jeho psychoaktivních stránkách. Fascinována potenciálem psychedelik se rozhodla pro změnu oboru. V červnu 2021 dokončila magisterské studium Adiktologie na 1. Lékařské fakultě UK. Aktuálně pokračuje v programu doktorského studia na Klinice adiktologie a FF UK s motivací akademicky studovat možnosti, které může psychedelická zkušenost poskytnout pro léčbu duševních onemocnění i seberozvoj člověka.

Eva spoluzaložila Českou psychedelickou společnost. Od roku 2015  se začala aktivně zapojovat v rámci mezinárodní organizace Youth RISE zastupující práva mladých lidí, kteří užívají psychoaktivní látky, na poli mezinárodní drogové politiky. Od té doby se zúčastnila 6 zasedání OSN a díky tomu nahlédla pod pokličku fungování této instituce a jejích politických her. Od roku 2019 tuto aktivitu polevila.

Od roku 2018 pracuje v Národním ústavu duševního zdraví jako mediální zástupce psychedelického výzkumu a aktivně se podílí na chodu PSYRES Nadačního fondu pro výzkum psychedelik. V roce 2022 spoluzaložila Nadační fond Sarava, který vznikl na podporu Jihoamerických indiánů.

S ohledem na důležitost tématu pro osobní rozvoj a jeho potenciál jsem se rozhodla pro 3dílný cyklus – Psychedelický speciál.

  1. Díl: V prvním díle se zorientujeme v problematice psychedelických látek, širším problematika látek (medicín) užívaných přírodními národy a šamany jakými jsou Rapé, Sananga nebo Kambo.
  2. Díl: Ayahuasca, u nás nejspíš nejznámější psychedelikum, ze kterého se stává módní záležitost. Ceremonie, potenciál, rizika, „psychedelický turismus“, přístup vědy, ale i soudní proces s organizátory ceremonií v ČR. To a mnohem více bude obsahem druhého dílu.
  3. Díl: poslední díl obsáhnou méně známá psychedelika Bufo Alvárius (ropucha), africká Iboga a mexický peyote (kaktus).

Více o Evě na www.evacesarova.cz

Chcete-li podpořit výzkum psychedelik, obraťe se na https://psyres.eu/

Blog a podcast
e-mailem

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace a novinky.

Úspěšně jsme vás přidali do seznamu odběratelů