Ájurvédský zázrak zvaný NEEM. Slyšeli jste o něm?

O tomhle zázraku jsem poprvé slyšela od známého, který procestoval celý svět. Je to machr přes techniku, trochu fušuje do umění a miluje svět. Na hlavě má dredy a pochází z rodiny jedné mezinárodně úspěšné vrcholové HR manažerky ze Švýcarska. Možná proto je tak otevřený jiným názorům a rád se učí. Nezdráhá se přijmout na pár měsíců práci nedosahující úrovně jeho vzdělání  výměnou za možnost setrvání v exotických destinacích a poznávání nových kultur. Kariéru vyměnil za zkušenosti a zážitky – na rozhledu a moudrosti mu to rozhodně neubralo, spíše naopak. Setkání s ním je nabyté hlubokými informacemi a ochotou sdílet. Očistnou kúru z Neemu mu doporučil domorodý šaman na Novém Zélandu. Dlouhá léta se cítil ani ne nemocný, ale ani plně zdráv. Žádné testy nikdy nic neodhalily. Přesto by sám o sobě neřekl, že se těší zářivému a plnému zdraví. Tento stav dobře sama znám. Oficiálně je člověk zdráv, přesto se plně zdráv necítí. Nečiší z něj plná energie a síla bez ohledu na to, jak velký životní optimista člověk je. Oficiální název této byliny je Azadirachta indica. Přesněji řečeno se jedná o tropický strom. Roste ve volné přírodě v Indii, Himalájích, Iránu a mnoha dalších místech je již cíleně pěstován. Neem je tradičně používán v ájurvédské medicíně. Je odolný proti hmyzu a nakažlivým nemocem, což je důkazem jeho léčivých schopností.  Má silné protiparazitické, protivirové, protibaktieriální, protizánětlivé a protirakovinnové účinky. Čistí játra, ledviny, srdce, slezinu, orgány, které jsou z hlediska ájurvédy nebo tradiční čínské medicíny klíčové pro energii. Užívá se vnitřně a k ošetření vnějších částí těla. K dostání jsou drcené listy, prášek nebo třeba tobolky.

Jak na mě očistná kúra působila?

Osobně jsem si pořídila drcené listy a z těch si 2x denně připravuji čaj. Vždy ráno nalačno, po vodě s citronem a pak těsně před spaním zaliju větší čajovou lžičku horkou vodou o teplotě 100 C. Nechám louhovat 10 – 15 min. v zakrytém hrnečku. Samotný nálev je poměrně hořký a první čaje nechutnají nijak dvakrát lákavě. Na chuť si však postupně zvyknete. Sama nejsem, co se podobných chutí týče velký dramatik. Vím, že je to pro mě dobré, a tak čaj prostě vypiji a žádné velké povídání okolo. Po pár dnech užívání jsem se začala výrazněji potit. Ve dne a zejména v noci. Co však bylo horší, samotný pot nevábně voněl. To pro mě byla novinka. Vzhledem k tomu, že se obecně zdravě stravuji a dodržuji pitný režim, na něco takového nejsem zvyklá. Moje první kroky tak ráno vedly do sprchy a někdy přes den ještě jednou. Tento efekt zmizel zhruba po 14cti dnech. Kůru je dobré užívat 1 – 2 měsíce. S ohledem na velkou sílu se nedoporučuje dlouhodobé užívání stejně jako je tomu například u silných bylinných preparátu na podporu lymfatické soustavy či ledvin. Kůru je pak možno 1x ročně opakovat.

Nedoporučuje se používat během těhotenství, kojení nebo při snaze o početí.

V našich končinách není Neem tolik znám, přestože v mnoha zemích je klíčovou součástí péče o zdraví přirozenou cestou. Jedno z míst, kde Neem koupíte pod svým latinským názvem Azadirachta indica je můj oblíbený čajový a bylinný eshop www.herbal-store.cz . Po přidání Neemu do svého nákupního košíku můžete uplatit slevový kupon „Kamila10“ pro 10% slevu. Užijte si svou očistnou a posilující kůru.

Blog a podcast
e-mailem

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace a novinky.

Úspěšně jsme vás přidali do seznamu odběratelů