#10. Simona Šašková: Základem důvěry je být s tím druhým naplno, s koňmi je to podobné

2. září 2020

Simona Šašková se kromě jiného věnuje i nevšední metodě koučování a to koučování s koňmi.
Co ji přivedlo k práci s koňmi? Jak její život ovlivnilo narození dcery? Co pro ni představoval trénink v Americe? Co dělat s tím, když v týmu nepanuje důvěra? A proč si pleteme „dělání“ s tím „být leader“? 

Koně Simonu provází již přes 30 let. Naučila se díky nim mnoho o důležitosti dlouhodobých vizí, o přirozené autoritě, ale také o každodenní dřině. O práci, pro kterou musíte cítit velkou lásku, abyste ji vydrželi, protože její výsledky nevidíte hned, ale až za pár let… Jezdectví je komplexní a nádherný sport. Vyžaduje fyzické ovládnutí těla, ale i mentální disciplínu a velkou dávku empatie vůči koňskému partnerovi.

Své profesní zkušenosti získala v korporátním prostředí finančních institucí, kde vedla týmy lidí i v průběhu náročných strategických projektů. Věří, že i díky tomu se dobře orientuje v potřebách a cílech svých klientů. Jako profesionální kouč, umožňuje nacházet východiska a řešení při složitých životních i profesních rozhodnutích. Prostřednictvím změny perspektivy a zapojením všech zdrojů inteligence, včetně té emocionální a méně vědomé intuitivní. Je akreditovaným koučem mezinárodní federace koučů – ICF. (ACC)

Metodu Mind Body Method© a koučování s koňmi Simona studovala během ročního výcviku v The Academy of Coaching with Horses v Coloradu. Kombinace těchto postupů se ukazuje jako velice efektivní a výjimečná z hlediska dosahovaných výsledků a jejich dlouhodobého dopadu na každodenní rozhodování, klid a sebedůvěru klientů.

V červnu 2018 absolvovala v Belgii trénink pro instruktory s Lindou Kohanov a stala se tak Master Herder instruktorem, což Simoně umožňuje prezentovat a sdílet koncept Five roles of a Master herder zaměřený na leadership a vytváření zdravých komunit a týmů. V roce 2019 s Lindou ve Francii prošla tréninkem Sentient Communication, specializovaným na rozvíjení efektivní, vědomé komunikace v pracovních i mimopracovních vztazích.

Více informací naleznete na www.simonasaskova.cz

Blog a podcast
e-mailem

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace a novinky.

Úspěšně jsme vás přidali do seznamu odběratelů