Bylinky a kvalitní čaje – láska na celý život

Pár let po Sametové revoluci mi bylo 12 let a já si koupila svou první knihu o výživě, zeleninových šťávách a rostlinné stravě. Ta dodnes tvoří největší část mého jídelníčku. Nebylo mi ještě ani 15, když jsem si koupila svou první knihu o tradiční čínské medicíně, která se bez bylinek a jiných rostlin. V 16ti jsem odletěla na rok do USA a poprvé jsem se seznámila s ayurvedou – neboli vědou o životě, ve které hrají opět hlavní roli rostliny, byliny, prášky z kořenů, tedy koncentrace účinných látek, které nám příroda dala k budování kvalitního fyzického a psychického zdraví. Byly to tehdy první zahraniční knihy na tato témata v ČR vůbec a od té doby jsem jich přečetla desítky a prošla mnoha semináři. Téma výživy a přírodní síly rostlin mě fascinuje a provází celý můj život.

Již starověký lékař Hippokratés pravil: „Nechť je jídlo tvým lékem a tvůj lék, nechť je tvým jídlem.“ O důležitosti kvalitní stravy pro naše zdraví snad již dnes nemůže nikdo pochybovat. Je nejlepší prevencí proti nemocem díky přirozenému zvýšení imunity a vytváření kvality naší střevní mikroflóry. Stejně tak je již známým faktem, že jídlo ovlivňuje naši psychiku skrze hormonální systém, může podporovat depresivní stavy, úzkosti, zvyšovat hyperaktivitu u dětí nebo ovlivňovat jasnost a bystrost našeho uvažování.

Letos oslavím 40té narozeniny. Lidé se mě často ptají, jak to dělám, že vypadám o něco mladší. Nejsem pochopitelně jediná. Mužů a žen, které ve věku 40, 50 nebo 60 let vypadají lépe a mají více energie pro kvalitní život, je v dnešní generaci mnohem více než tomu bylo u generací předchozích. Kvalita výživy je bez pochyby jedním ze základních faktorů.

Příroda umí být velmi mocná. Kromě přírodních antibiotik, vitamínů a mnoha dalších tělu i mysli prospěšných látek může být samotná příprava skvělou meditací a časem, který nám dává příležitost se napojit na sebe sama. Připravuji pro vás sérii příspěvků, kdy vám chci předat něco ze svých znalostí a potěšení, které mi byliny dávají. Představit vám účinné a méně známé rostliny a látky na které jiné civilizace nedají dopustit již po tisíciletí, ale také vám dát pár tipů na jejich přípravu, tak aby se pro vás stali lékem a požitkem zároveň.

Zaměříme se také na otázku kvality. Bio pyrátství je velký problém dnešní doby. Přestože mnoho odrůd účinných čajů, bylin a jejich znalostí pochází ze Staré Číny, v dnešní době je tato země na vrcholu kopírování a krádeží snad ve všech oborech – čaje a byliny nevyjímaje. Namísto kvalitní superlátky z Jižní Ameriky si pak můžete pořídit stejnou rostlinu, avšak vypěstovat uměle za pomoci chemických postřiků v Číně. Namísto přírody se můžete spoléhat maximálně na placebo efekt z užívání takových bylin. Hledání kvalitních zdrojů, které procházejí opakovaným testováním je tak v dnešní době naprostou nezbytností.

Pro svou lásku k přírodě a darům, které nám poskytuje, mám touhu předat vám něco z toho, co vím a zároveň jsem pro vás zajistila možnost trvalého výhodnějšího nákupu u mého oblíbeného a vyzkoušeného dodavatele. Malé rodinné firmy, manželů Holubových, kteří své bylinky milují. Když přijdete k nim domů, vše voní dřevem, čistotou, vůni bylin a prášku, sušičky a měřiče vlhkosti a dalších parametrů běží naplno. Ráda s vámi postupně budu sdílet své vlastní zkušenosti a pokud i vám přinesou užitek a podělíte se o ně se mnou – budu velmi ráda!

Malým dárkem ode mě je tak trvalá 10% sleva na E-shopu www.herbal-store.cz, kde při objednávce do kolonky UPLATNIT SLEVOVÝ KÓD zadáte můj kód „Kamila10“ a občas domluvím časově omezenou „dvacítku“. Máte-li rádi kvalitní čaje nebo byliny z dobrých zdrojů, snad vás potěší můj kupon i série informací, které pro vás chystám.

Blog a podcast
e-mailem

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace a novinky.

Úspěšně jsme vás přidali do seznamu odběratelů